Развијање читалачких навика код ове категорија корисника, нарочито најмлађих, чини нову и додатну вредност сервиса „Видети звук“. Читањем се стичу нова и проширују стечена знања. Библиотека је током 2021. године, овој значајној теми посветила низ садржаја, организованих, пре свега, за чланове Удружења глувих и наглувих из Обреновца. Програми су реализовани из помоћ стручних лица (тумача за знаковни језик, психолога, педагога, дефектолога…) из удружења и огранизација које имају искуства у раду са глувим и наглувим лицима. Препоручене су књиге које садржином могу помоћи у успешном савладавању и постепеном развијању технике читања и разумевања прочитаног.
Полазници су активним учешћем, залагањем и позитивним реаговањем (глуви и наглуви ученици основних и средњих школа из Обреновца и чланови Удружења глувих и наглувих Обреновац) показали спремност да одабране поетске и драмске текстове прикажу у програму. припремили су и изрецитовали песме, извели драмску игру и изабране мудре изреке о значају књига и читања. Наведени програми су изведени са преводом на знаковни, њима матерњи језик. Програмски сегмент пројекта је у више краћих целина припремљен и презентован кроз видео записе, који су постављени на сајт и фејсбук страницу Видети звук. На тај начин, ови садржаји се могу користити више пута, и то за најширу публику. Намењени су, пре свега, глувим и наглувим особама, али и свим стручним лицима који раде са њима.
Читаоница Библиотеке у којој је програм представљен, опремљена је индукционом петљом, постављеном ради несметаног праћења програма од стране лица која се служе слушним апаратима. Огранци наше Библиотеке у Спотско-културном центру и Ројковцу су сада опремљени индукционим петљама, које омогућују несметану комуникацију библиотекара са наглувим лицима (особе које користе слушне апарате могу јасно да чују говорника тј. да звукове око себе чују без сметњи).
Све активности су спроведене уз подршку Министарства културе и информисања и Града Београда.